hakkımızda eğitimlerimiz referanslar makaleler iletişim
 
Simülasyonlar - Başarılı “Çözüm Satışı” Simülasyonu
Ürün Odaklı Satıştan Çözüm Satışına
 
Süre : 2 gün
Katılımcı Sayısı : 8 - 12 Kişi
 
 
Amaç
Başarılı Çözüm Satışı simülasyonu katılımcılara daha proaktif ve çözüm satışı tarzını kazandırmak için düzenlenmiş iki günlük bir çalışmadır. Katılımcılara “gerçek hayat” müşteri senaryoları içerisinde, sahip oldukları deneyim ve yetkinliklerini yeni yetkinlikler ve yöntemlerle beraber uygulamalarına imkan verilmektedir.

Simülasyon; yönetim takımınıza, katılımcıları simülasyonun gerçek hayat kurgusu içerisinde gözlemleme ve değerlendirme şansı sunmaktadır.

Hedefler
Bu seminer sonunda katılımcıların;
 • Çözüm satışı yetkinliklerini geliştirmeleri/ güçlendirmeleri/genişletmeleri
 • Satış tekniklerini ve gerçek hayatta öğrendikleri metot ve araçları tekrarlama ve geliştirme olanağı sağlama yoluyla sadece simülasyon esnasında öğrendikleri kavramları değil, tüm öğrenme deneyimlerini tekrarlama ve geliştirmeleri
 • En önemlisi pratik, gözlem ve yönlendirme yoluyla çözüm satışı yaklaşımlarına güven kazanılması sağlanmış olacaktır.
  Ayrıca;
 • Yönetim takımı; kurgu müşterideki karakterleri canlandırarak, simülasyonun gerçek yaşam ortamında, katılımcıları gözlemleme ve değerlendirme olanağına sahip olabilecek
 • Hem katılımcılar hem de yöneticiler her bir katılımcının kuvvetli yönleri ve gelişmesi gereken alanları hakkında ipuçlarını elde edebilecektir.

  Öğrenme Süreçleri
  Simülasyon, çok yoğun bir ortam olarak tasarlanmıştır. Konuya derinlemesine girerek; zengin öğrenme deneyimleri, takım tartışmaları sayesinde eylemlerin daha bilinçli olarak farkında olunması, deneyimleme ve akılcı gözlemlerin yaşanacağı bir öğrenme ortamı oluşturulacaktır.
 •  
   
   
  Copyright © enr.com.tr designed by Dijital Ajansım - CONTIVENT